ویرایش محتوا

ترقه ها

ترقه چیست ؟

ترقه یکی از ابزار آتش بازی است که قدمت بسیار طولانی دارد. ترقه با استفاده از فیتیله ی آن روشن می شود و بعد از چند ثانیه منفجر می شود و بنا به حجم و اندازه ی آن صداهای نسبتا بلندی ایجاد می کند.

ترقه در ابتدای ساخت آن برای ایجاد صدای بلند و انتقال ترس به سمت دشمن کاربرد داشت و از چین باستان به عنوان اولین سازنده ی ترقه در طول تاریخ یاد می شود.

اما امروز از ترقه در مراسم ها ، جشن ها و مناسب های خاص استفاده می شود و بیشتر کاربرد سرگرمی دارد و در آنها نورافشانی های مختلف به منظور زیبایی های بیشتر استفاده می شود.

انواع ترقه و قیمت آن

انواع ترقه و قیمت آن بستگی به اندازه و صدایی که از آن ساطع می شود ، متفاوت است و مدل های بسیار متنوعی از آن در بازار موجود است. ترقه با صدایی که ایجاد می کند ، بیشتر برای جوانان جذابیت دارد و هر چقدر این صدا بلند تر باشد ، طرفداران بیشتری نیز دارد.

ترقه از مقداری کاغذ یا مقوا و در بعضی موارد پلاستیک تشکیل شده است که درون آن با مقدار کمی مواد منفجره که معمولا باروت است ، پر شده است و در بالای آن نیز فیتیله ای جهت روشن کردن ترقه قرار داده می شود که پس از روشن کردن ، چند ثانیه زمان می برد تا ترقه منفجر شود.

خرید ترقه چهارشنبه سوری

خرید ترقه در ایران معمولا در روزهای پایان سال صورت می گیرد و خرید ترقه چهارشنبه سوری رونق بسیار زیادی می گیرد.

در خرید ترقه چهارشنبه سوری باید به ایمنی آن توجه ویژه ای داشته باشید چراکه متاسفانه هر ساله تعدادی از هموطنان در شب چهارشنبه سوری به دلیل استفاده از ترقه های غیرمجاز و دست ساز ، آسیب های جدی را متحمل می شوند.

فروشگاه فانی فانی با عرضه ی لوازم آتش بازی مجاز و دارای نشان استاندارد برای شما عزیزان این امکان را فراهم نموده است تا با خیالی آسوده خرید ترقه چهارشنبه سوری خود را به صورت غیر حضوری انجام دهید و انواع ترقه را با قیمتی مناسب درب منزل تحویل بگیرید.

خرید ترقه اصل

خرید ترقه اصل یکی از دغدغه های والدین در ایام پایان سال است ، چراکه استفاده از ترقه های تقلبی و دست ساز ، هر ساله باعث آسیب به بسیاری از افراد خصوصا در چهارشنبه ی آخر سال می شود.

برای خرید ترقه اصل با قیمت عمده می توانید از فروشگاه فانی فانی خرید کنید و ترقه یا هر کدام وسایل آتش بازی خود مانند کهکشان آتش بازی ، آبشار گرم و سایر وسایل را درب منزل خود تحویل بگیرید.

پیمایش به بالا